Jsem se asi zamiloval

Zde pište vše co se nikam nehodí i věci co se netýkají moto

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » pon 25. lis 2013 12:45:07

...jsem kontaktoval Labakova z motorkářů. Uvidíme, co bude mít za poznatky ze sedmiletého provozu tohodle stroje. Když dá souhlas, tak to sem pak frknu :wink:
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod Guga » pon 25. lis 2013 20:35:21

Tak to jsem sám zvědavec!
Přeci jen tu bude dost velká sešlost cendur :rock:
A pro zbytek osazenstva, si myslím, tobude taky zajímavý referát :clapping:
Uživatelský avatar
Guga
 
Příspěvky: 526
Registrován: ned 16. říj 2011 9:29:46
Bydliště: Strážkovice
Motorka:: Honda ST1300A Pan-European

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » pon 25. lis 2013 20:48:32

Tak něco hodnotného odepsal, jen jsem se předtím zapomněl zeptat, zda to můžu předat sem. Proto ještě moment strpení - ale myslím, že s tím nebude mít problém :yes:
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » pon 25. lis 2013 22:39:17

Autor svolil, tak sem hodím zkrácený přepis korespondence, abyste byli v obraze:

Zdravím,
měl bych dotaz na KLE, jestli můžu. Potřebuji ke své jawce 350/632 ještě něco krapet většího a rychlejšího a poslední model KLE 500 (2005+) se mi moc líbí. Protože léta sleduju tvé cestopisy, kde jsi jezdil na téhle motce,myslím, že o tom něco víš (většina diskuzí potopí KLE hned jak o ní slyší). Nejezdím jak závodník, většinou dle předpisů, po okreskách se kochám. Mít jawka vyšší stavbu, lepší brzdy a sílu na držení cestovní rychlosti kolem 100 km/h i v kopcích, tak bych byl spokojený.

Moje požadavky jsou: dojíždění do práce několikrát měsíčně, kdy 1 cesta je cca 60 km po silnici 1. třídy, vyjížďky okolo 400 km/den (párkrát za rok), roční nájezd bych viděl max. do 8000 km (z toho tak 2000 km s manželkou). Projížďky nejčastěji okresky, občas polní cesty, louka, pole... "Rozměrově" jsem 190 cm a 78 kg a manželka 175 cm a 60 kg. Počítám, že ať pořídím jakoukoli motorku, dostane kufry (Milánek ). Tak a teď co ty na to - bude Kléčko vyhovovat? Vzhledem k tomu dojíždění do práce jsem uvažoval i Deauville 650, ale asi bych jí pak trápil po okreskách a polňačkách (i když Jawa to vydržela a stačila). A vzhledem ke své postavě potřebuji lehčí stroj, abych se s ním pak moc nepral při parkování a tak...


Ahoj,
tak neco malo asi rict muzu - za me KLE je fajn motorka prave na takove to pojizdeni, kratke vyjizdky, takze:
- cestovani do prace - ANO
- nakupy a ostatni vyrizovani - ANO
- Jednodenni / vikendove vylety - ANO
- Cestovani v jednom cloveku (+ kufry) - ANO, ale nemel by si jet v bande kde je vic jak rekneme transalp
- Cestovani ve dvou + kufry - to uz bych spis nedoporucoval.

U KLE je to tak, ze provedenim je to super motorka, dobre stavena, ovladatelna, ale motoricky zvlastni, nekomu to sedne, nekomu ne. Ten motor je ze silnicky - je to tocivej nezmar. Tedy v pohode se da s nim jet od cca 3000 do 9500 otacek bez razeni, pricemz kdyz jedes na pohodu, tak radis nahoru tak pri 6500-7000 no a kdyz ne, tak to podrzis dal. Ale zase ten motor nema zadnej kroutak, takze musis tocit, zvlast kdyz je vetsi zatizeni. Proste jak jedes sam, tak super, zablbnes si, jakmile ale jedete 2 (a s kuframa a po dalnici), tak trpi. Ne ze by to nezvladal (porad na tom budes lip jak nejaka jednovalcova 650), ale proste v tomto rezimu zere.

Pro ilustraci - beznou spotrebu jsem mel nekde kolem 5,5 litru (silnice, mesta, pole...), ale treba na dalnici ve dvou s kuframa uz 7 litru. S tim ze nadrz je na na 12l + 2l rezerva, takze nic moc pro cestovani.

Vetrny stitek - no ja nemel ten posledni model, tam nevim jak to je, ten predchozi ve standardu me sel tak nejak dobre - zhruba do helmy a nemel jsem problem (merim 186cm), ted s tim bojuji podstatne vic.

Jinak ochrana proti vetru je nic moc - ta motorka je proste uzka ve vsem. Ochrana kolen, ramen skoro zadna - snad jedine ze pred kazdym kolenem usti vyduch od chladice, takze v zime trosicku zahriva. Na trup nefouka, to odkryje palubovka, ale jinak nic.

Blato - predni blatnik je na tesno - ve vyslovene lepivym blate se ucpe. V zadu neni problem.

Brzdy jsou takove nic moc - v predu je jednokotouc. Jako po pravde - kdyz si dokoupis pancerovou hadicku, tak je to ok i pocitove. V predu je kolo 21palcu a tou brzdou to kolo bez problemu zablokujes, takze spis nez na limit brzdy se dostavas na limit adheze gumy. Zadni brzda bez pripominek.

Typicky zavady nema - snad jen ten napinak retezu pokud je to stara vrana (do 1996 davali jiny typ), po r.v. 1996 je to vyreseno.

Servis si udelas sam, respektive kdo dokaze seridit ventily na klasicke skodovce tak i tady (srouby s kontramatkou). Vzduchovej filtr to ma standardne pratelnej molitanak - tj. vyprat v jarove vode a nastrikat sprejem (sprej jsem si koupil na zacatku novy a po 7 sezonach jsem to predal novemu majiteli - byla ho tam asi pulka). Olejova napln je tusim 3l, vymena po 6tisicich. Jak to nema kroutak, tak gumy a retezovka vydrzi dlouho - gumy (Mitas E-07) me davaly k 20tis km a retezovka pres 30tis jak nic.

Jo motorka sama o sobe nema zadne ulozne prostory - pod pravym podsedlakem je akorat lekarnicna a nad baterkou se vejde palubni naradi. Tim to konci.


Pokud ti muzu poradit, tak po Jawe je KLE dobra volba, ovladatelnosti se neboj, KLE je uzoucky, je to skoro jak kolo. V porovnani s 650 jednovalcema je na tom snad ve vsem lip (krome kroutaku, ale zase nevibruje). S transalpem 600/650 je to srovnatelny. V-Stromy atd uz jsou lepsi na cestovani.

Jeste asi budes mit problem nejakou peknou sehnat - Martin (Mazhor) to taky zkousel, ale vetsina tady je jich vylitany mrchy (v Italii to je oblibena motorka v pujcovnach), nakonec skoncil u transalpa.
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod zdenacb » úte 26. lis 2013 16:50:06

Pěkné :thumbup: :thumbup:
A teď jen co si z tého vzít :tssssss:
Že by alpa :[smile_angel.gif]: :[smile_angel.gif]:
Když to nejde opravit po dobrém, udělej to po zlém. Jestli se to ulomí, šlo o vadnou součástku
Uživatelský avatar
zdenacb
 
Příspěvky: 300
Registrován: čtv 25. srp 2011 11:58:40
Bydliště: Strážkovice
Motorka:: Honda XL1000V Varadero

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » úte 26. lis 2013 18:09:19

Když mně se to KLE prostě víc líbí, podvozkově je lepší jak TA a i o pár kilo lehčí. Ještě to bude dilema pro rozhodování
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod zdenacb » úte 26. lis 2013 19:04:24

JJ to je na tobě já KLE nejezdil tak nevím :wink:
Když to nejde opravit po dobrém, udělej to po zlém. Jestli se to ulomí, šlo o vadnou součástku
Uživatelský avatar
zdenacb
 
Příspěvky: 300
Registrován: čtv 25. srp 2011 11:58:40
Bydliště: Strážkovice
Motorka:: Honda XL1000V Varadero

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod Guga » úte 26. lis 2013 20:01:03

Já bych tedy volil spíš Afru anebo SuperTeneré jako mají kucká :rock:
Samozřejmě, že když ji miluješ, není co řešit :hihi:
Uživatelský avatar
Guga
 
Příspěvky: 526
Registrován: ned 16. říj 2011 9:29:46
Bydliště: Strážkovice
Motorka:: Honda ST1300A Pan-European

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » úte 26. lis 2013 20:02:55

Popravdě nevím jestli bude do jara dost financí, takže budu mít možná ještě jednu sezonu na rozhodnutí. A třebas zůstanu u vyššího cesťáku a enduro nebudu řešit (ale leží mi v kebuli, to zas jo)...
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod Guga » úte 26. lis 2013 21:59:24

Vůbec ti to nezávidím, jsem na tom jako ty už asi tak dva roky :roflblack:
Uživatelský avatar
Guga
 
Příspěvky: 526
Registrován: ned 16. říj 2011 9:29:46
Bydliště: Strážkovice
Motorka:: Honda ST1300A Pan-European

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod epidem » stř 27. lis 2013 23:55:51

S tím hodnocením KLE naprosto souhlasím, na cesty je 2válec a víc prostě lepší. Měl jsem XT 600Z super motorka, ale ve dvou už trápení, vibrace jednoválce, na dálničních přesunech trápení......a hlavně nepodléhej iluzi že Afra nebo Supertenere má najeto 46 000km viz. většina bazarů...tohle jsou motorky které cestují, s těma okolo komína moc lidí nejezdí :giggle: 95% jich má stočenej nebo přetočenej tacháč ( teď mě napadá že mám vlastně fuglovku s 20 000km :roflblack: )
Nejhorší věc je když uvidíš v inzerci motorku o které něco víš, s titulkem "Výborný stav" najeto 40 000apod...přitom na foto je vidět že je poskládaná z 3 typů...sice vypadá pěkně, ale plasty jsou z roku 95, stupačky 1991, světla z IT. verze 96 a dovezeno z DE...to by občas člověk blil.. :envy:
Yamaha XTZ 750 Supertenere alá splašenej slon :-)
http://epidem-and-motorcycles.webnode.cz/
Uživatelský avatar
epidem
 
Příspěvky: 254
Registrován: ned 28. srp 2011 15:58:27
Bydliště: Vlašim
Motorka:: Yamaha XTZ 750 Supertenere

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » čtv 28. lis 2013 10:33:53

To byl taky jeden z důvodů pro KLE. Starý model bych stejně nechtěl - nelíbí se mi, nikdo ho tu nekoupil jako nový, a proto se vozí z ciziny brutál stočenej. Ten poslední model už tu pár jedinců koupilo díky příznivé ceně nový, proto by se dal sehnat od původního majitele a na fórech vysledovat jeho historii. No anebo ta Deauvilka, kterou lidi moc netrápí a jezdí na ní výletním tempem po silnici. Pořád mě drží i báwo K100, ale to už na špatný cesty není skoro vůbec a ta váha...
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod Petulinaki » ned 03. črc 2016 17:49:30

Váha je docela nevýhoda.
Přemýšlím rozumem a hlavou.
Petulinaki
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03. črc 2016 17:44:09
Motorka:: Honda

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod PAVIK » pát 08. črc 2016 13:36:39

Bavo by se mi libilo porad, ale nejsou chechtaky ani misto. Skoncil jsem u Transalpa 600, KLE si nakonec koupil kamarad, co s nami jezdi. Ja ted koupil jeste Jawa-CZ 150/352 z roku 1955 a do jara ji musim zrenovovat, coz nejaky peniz sezere. Doma uz bych asi dalsi moto neukecal (mam jeste Jawu 350/632)...
Uživatelský avatar
PAVIK
 
Příspěvky: 215
Registrován: ned 21. črc 2013 10:06:07
Bydliště: Strakonice
Motorka:: XL600V, JAWA 350/632 + PAv 40

Re: Jsem se asi zamiloval

Příspěvekod Pech » pát 08. črc 2016 16:12:31

GS by se mi taky líbilo a moc...ale to je tak sen. Ale budu za dva měsíce kupovat Jawu 180 myslím že 93 rok :-D.
Suzuki XF 650 Freewind
Uživatelský avatar
Pech
Administrátor
 
Příspěvky: 413
Registrován: stř 24. srp 2011 10:34:37
Bydliště: Strakonice
Motorka:: Suzuki XF 650 Freewind

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron