Co vlastně sebou na cesty?

Zde pište vše co se nikam nehodí i věci co se netýkají moto

Co vlastně sebou na cesty?

Příspěvekod epidem » ned 15. črc 2012 17:32:02

Na XTZ foru jsem nahodil takovéto téma tak se zde podělím s Vámi co z toho vylezlo :bigsmile:



Co vlastně sebou na cesty?
Možná jsem špatně nebo málo hledal,ale nenašel jsem tu žádnou zmínku o tom co vzít sebou na cesty.
Představuji si nějaký základní seznam věcí které člověk na motocyklu potřebuje na cestách,od náhradního lanka na plyn až po mastičku na hemeroidy..pomůžete ho sestavit??
Jestli to tady někde je prosím o administraci,děkuji :bandit
Byl bych rád kdyby jste se přidali a poradili mně i ostatním kolegům co sebou vzít na delší cesty.


Začnu sám.toaletní papír...(Šariš..)


1. Doklady
2. Věci na sebe
3. Boty
4. Komunikace (mobil s nabíječkou)
5. Jídlo
6. Nářadí
7. Foto výbava
8. Hygiena
9. Léky
10. Camp výbava
11. Moto výbava
12. Moto hadry
13. Dárky
14. Mapy a knihy
15. Náhradní díly
16. Stan,spacák a igelit pod stan

"Detailně"

1.Doklady:
mezinárodní řidičák,techníčák,pas+visa,carnet de passage,zelena karta,šeky+peníze,kredity,očkovací průkaz,fotky,pojištění,peněženka,vše ofoceno-vše to v vodotěsnící tašce, a ofocené doklady, kredity a peníze různě poschované v motorce,kufrech, rámech atd
2.Věci na sebe:
klobouček proti slunci,černý rolák,svetr,4xponožky,3xtričko,2xkalhoty z zipem-kraťasy),3x slipy,plavky,ručník,vesta
3.Boty:
sandále-treking , boty
4.Komunikace:
telefon, nabiječky, GPS, walkman
5.Jídlo:
zaleží kam jedu, ale vždy nějaké vietnamské polévky,jinak se stravuju "na ulicí v daném státě.
6.Nářadí:
montpáky,klíče na šrouby,imbusy,šrouby,kladivo,bombičky,tlakoměr,kleště,svorka na sundaní pneu
7.Foto výbava:
fotoaparát,kamera,nabíječky, baterky, dalekohled
8.Hygiena:
mýdlo,zubní kartáček,šampon,prášek na praní,houbička+2dcl jaru,pudr na plíseň,zubní pasta,toal.papír,želetky na holení.
9.Léky:
minerálu, vitaminy,obvazy,leky na průjem, leky na dezinfekci vody,septonex,proti štípancům hmyzu,kondomy,aspirin,Paralen, ospen,hanzaplast
10.Camping výbava:
stan, spacák,karimatka-samonafukovací,ešus,benzinový vařič,baterka,zásuvky do elektriky(dle kontinentu),baterka na čelo,nuž,moskitiera,termoska,šňůra na prádlo,zámek na stan,lžíce
11,12.Moto vybyva-hadry:
všechny nahradní kliče , ruzné poschovane v kufrech, a jeden od kufru připevnení na ramu motorky(schovaný),aby otevřel kufr z náhradníma klíčama, když všechno ztratím!! , kukla, helma, na krk,Ledvinovy pas, boty ,rukavice,goretex kalhoty a bunda, ochrana na lokty a kolena(když je zima),lékárnička,sprej na gumy,zámky na motorku,ledvinky kolem pasu, v kterých mam doklady,pas,peníze, a nosím to mezi přirození, takže se můžu volně pohybovat kdekoliv,a potenciálně lumpy nenapadne, co tám (kromě jiného)nosím.Dešťová kombinéza, gumové rukavice, gumové návleky na boty.spréj na gumy, nepromokavá taška, v který mam vamp výbavu a vozím ji před světlý.
13.Dárky:
cigarety, pohlednice,zapalovače, vizitky, tůžky, litr slivovice(vždy kupuji lokální(v muslimských zemích nikoliv!!!!)
14.Mapy a průvodce danou lokalitou
15. Náhradní lanko na plyn,spojku,žárovky,pojistky,kus dvoulinky,pár matiček a šroubků různého průměru,duše, antipich


Když si to tak pročítám...tak asi začnu shánět vlečňák... :tssssss:
Naposledy upravil epidem dne ned 15. črc 2012 22:45:24, celkově upraveno 1
Yamaha XTZ 750 Supertenere alá splašenej slon :-)
http://epidem-and-motorcycles.webnode.cz/
Uživatelský avatar
epidem
 
Příspěvky: 254
Registrován: ned 28. srp 2011 15:58:27
Bydliště: Vlašim
Motorka:: Yamaha XTZ 750 Supertenere

Re: Co vlastně sebou na cesty?

Příspěvekod Guga » ned 15. črc 2012 18:35:34

Já myslím, že jsi to shrnul moc pěkně :rock: :clapping:
Podobně to mám poskládané i já, ale zatím vlek nepotřebuju. Možná časem taky přejdu na cenduro, tak pak se to do těch hliníkáčů už snadno poskládá :hihi:
Možná bych přidal do léků brufen a antikocoura (pro ty, co prohrávají válku s alkáčem) a v nářadí ti možná utekl antipich či nainstalovat předem před delší výpravou Ultraseal anebo náhr.duši - tu neupsanou :devil: :bigsmile:
Uživatelský avatar
Guga
 
Příspěvky: 526
Registrován: ned 16. říj 2011 9:29:46
Bydliště: Strážkovice
Motorka:: Honda ST1300A Pan-European

Re: Co vlastně sebou na cesty?

Příspěvekod epidem » ned 15. črc 2012 22:46:04

doplněno :tuk:
Yamaha XTZ 750 Supertenere alá splašenej slon :-)
http://epidem-and-motorcycles.webnode.cz/
Uživatelský avatar
epidem
 
Příspěvky: 254
Registrován: ned 28. srp 2011 15:58:27
Bydliště: Vlašim
Motorka:: Yamaha XTZ 750 Supertenere

Re: Co vlastně sebou na cesty?

Příspěvekod Baron » pon 16. črc 2012 8:40:44

To je fakt na vlek či doprovodné vozidlo. Ještě že mám PAVa.

PS: Od jistý doby s sebou vozím ještě přední brzdový destičky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Baron
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 21. říj 2011 6:58:50
Bydliště: Velešín
Motorka:: HONDA VTX 1800 Neo Retro 2


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron